niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Blog: Wypadanie zębów – co zrobić?

Wypadanie zębów – co zrobić?

Wypadanie zębów – co zrobić?

Każdy człowiek w swoim życiu jest narażony na wypadanie zębów, przynajmniej jeden ząb w ciągu naszego życia zostanie stracony. Dlatego też rozwój protetyki jest tak istotny.

Przełomem we współczesnej protetyce było opracowanie w latach 70 ubiegłego wieku nowej metody zastępowania naturalnych zębów przez te sztuczne. Nie opierała się na tworzeniu mostków czy protez zawieszanych na drucikach ale na wkręcaniu w kość szczęki tytanowej śruby mocującej. Na niej to opiera się korona sztucznego zęba najczęściej ceramiczna. Implanty stomatologiczne są w chwili obecnej najlepszym sposobem na wypełnienie ubytków w uzębieniu.

Często też zdarza się, że ludzie zastępują swoje zdrowe zęby implantami ze względów estetycznych. Implant w przeciwieństwie do protezy jest mocowany na stałe i wygląda bardzo naturalnie. Korzyści płynące z implantów zębów to zmniejszone ryzyko wystąpienia chorób zębów. Implant zęba nie wypada jeśli nie jest uszkodzony mechanicznie. Implantolodzy opracowali bardzo dobre metody zabiegowe, które są całkowicie bezbolesne a nowym implantem można się cieszyć od razu po jednej wizycie u specjalisty. Jedyną wadą implantów jest ich bądź co bądź wysoka cena.

Gdy trzeba skorzystać z usług dentysty mamy dwa wyjścia. Można spróbować skorzystać z publicznych przychodni stomatologicznych, jednak tam okres oczekiwania na wizytę jest długi, lub skorzystać z usług prywatnych przychodni.

W Warszawie istnieje w chwili obecnej wiele prywatnych gabinetów stomatologicznych. Niektóre są umiejscowione w prywatnych lecznicach inne mniejsze prosperują w blokach mieszkalnych. Mówi się, że wizyta u stomatologa jest kojarzona z bólem, jednak to co najbardziej boli to portfel. Usługi stomatologiczne należą do najdroższych prostych usług medycznych. Jednak ich poziom jest wysoki i spełnia standardy zachodnie.

Zobacz także:   Praca stomatologa dla dobra pacjenta

Wszystkie zabiegi dentystyczne są przeprowadzone pod znieczuleniami. Wizyta jest komfortowa dla pacjenta. Gabinety stomatologiczne oferują szeroki zakres usług, począwszy od wypełniania ubytków zębów na ich ekstrakcji kończąc. Stomatologia to nie tylko profilaktyka i leczenie ale również zabiegi kosmetyczne. Najpopularniejszym z nich jest wybielanie zębów przy pomocy chemicznych odczynników utleniających wnikających w strukturę zęba czyli tak zwany bleaching. Stomatolodzy oferują również wstawianie implantów w miejsca ubytków w szczęce jako alternatywa dla protez.

Skontaktuj się z nami:
© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down