niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Blog: Jak dbać o zęby/profilaktyka zębów

Jak dbać o zęby/profilaktyka zębów

Jak dbać o zęby/profilaktyka zębów

Zdrowe i ładne zęby to nasza prawdziwa wizytówka. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do roli, jaką odgrywa codzienne dbanie o uzębienie w domowym zaciszu. Zaleca się szczotkować żeby rano i wieczorem oraz po każdym posiłku.

Ważny jest wybór pasty do zębów, która nie tylko będzie produktem wysokiej jakości, ale również dopasowana będzie do naszych indywidualnych potrzeb. Zdrowiu zębów nie służą używki i produkty bogate w cukier, dlatego powinniśmy ich unikać. Higiena i dbałość o zęby we własnym zakresie to jednak często za mało, aby przez długie lata utrzymać jamę ustną w dobrym stanie i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Osiągnięcia współczesnej medycyny otwierają przez nami możliwość korzystania z profesjonalnych zabiegów profilaktyki stomatologicznej. Jak dbać o zęby przy ich pomocy? Pierwszym krokiem powinna być konsultacja u stomatologa, który oceni stan naszego uzębienia i zaproponuje zabiegi adekwatne do potrzeb konkretnego pacjenta. Popularnym zabiegiem jest usunięcie osadu nazębnego i szpecących przebarwień dzięki piaskowaniu. Jest ono bezbolesne, a ewentualne drobne podrażnienia się krótkotrwałe. Komplementarnym zabiegiem jest skaling, czyli usuwanie wszelkich twardszych i grubszych złogów kamienia nazębnego.

Profilaktyka zębów obejmuje również pokrycie ich powierzchni fluorem, dzięki czemu stają się odporne na działanie czynników zewnętrznych. Fluoryzacja chroni zęby przed szkodliwym działaniem kwasów i chorobotwórczych bakterii powodujących rozwój próchnicy. Niezależnie od własnych starań o dobry stan jamy ustnej, nie można rezygnować z regularnych wizyt u stomatologa i zapewnieniu sobie systematycznej profilaktyki zębów, która pozwoli uniknąć nam zbędnych komplikacji, wydatków i bolesnego leczenia.

Zobacz także:   Praca stomatologa dla dobra pacjenta
Skontaktuj się z nami:
© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down