niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty
Niebo-dent Bemowo
Skontaktuj się z nami:

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

O zęby dziecka rodzice powinni zacząć dbać jak najwcześniej, już od momentu pojawienie się pierwszych mleczaków.
Regularne ich mycie, nawet u maluszka to obowiązek, który w przyszłości zaprocentuje zdrowym i radosnym uśmiechem. Bardzo ważne są także regularne wizyty u dentysty. Systematyczne przeglądy i profilaktyka stomatologiczna pozwolą uniknąć bolesnego leczenia i na pewno pomogą utrzymać jamę ustną i zęby w doskonałej kondycji.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty nie musi być stresująca. Maluszek odpowiednio do niej przygotowany przez rodziców, na pewno zniesie ją bardzo dobrze.
Zatem jak przygotować dziecko do wizyty i stomatologa, aby bez lęku i z ochotą odwiedzało gabinet stomatologiczny?

Rola rodziców jest w tym przypadku priorytetowa, ale równie ważne jest także właściwe podejście dentysty.
Zanim po raz pierwszy dziecko znajdzie się u dentysty, rodzice powinni opowiedzieć maluchowi, czego może się spodziewać u stomatologa.
Szczegółowy opis czynności i narzędzi używanych przez dentystę podczas wizyty pomoże dziecku właściwie się przygotować do tego ważnego wydarzenia.

Nieocenioną pomocą będą kolorowe książeczki dla dzieci, dokładnie ilustrujące przebieg badania stomatologicznego i sprzęt znajdujący się w gabinecie dentystycznym. Przed planowaną pierwszą wizytą u stomatologa, warto zabrać malucha do dentysty, aby mógł się oswoić ze specyficznym klimatem panującym w gabinecie stomatologicznym, a także poznać lekarza. Pozwoli to dziecku poczuć się pewniej i bezpieczniej w stresującej dla niego sytuacji, a przede wszystkim zdobyć zaufanie do stomatologa, który będzie opiekował się jego zębami.

Zobacz także:   Czym jest próchnica zębów – i jak jej zapobiegać?
Skontaktuj się z nami:
© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down