niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Jak często i kiedy myć zęby

Jak często i kiedy myć zęby
Niebo-dent Bemowo
Skontaktuj się z nami:

Jak często i kiedy myć zęby

Odpowiednia higiena osobista to podstawa w codziennej pielęgnacji. Do jej elementów należy między innymi kąpiel, a także mycie zębów.

Mycie zębów to proces wieloetapowy, do którego niezbędne są takie akcesoria, jak szczoteczka oraz pasta. Do odpowiedniej higieny jamy ustnej można używać również różnego typu płynów oczyszczających. Pierwszą zasadą dotyczącą mycia zębów jest częstość.

Kiedy myć zęby?

Przede wszystkim rano i wieczorem. Rano nasz oddech jest nieświeży, szczotkowanie zębów jest jedną z podstawowych czynności w higienie porannej. Wieczorem natomiast należy oczyścić zęby z różnego typu drobinek jedzenia, które spożywaliśmy przez cały dzień.

Jak często myć zęby?

Dla największej higieny jamy ustnej zęby powinny być myte po każdym posiłku tak, aby zachować świeżość i czystość przez cały czas.

Mycie zębów składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wypłukanie ust, dzięki czemu pozbywamy się drobinek z jamy ustnej. Następnie zęby powinny być szczotkowane przynajmniej przez 3 do 5 minut. Szczotkowanie wykonuje się ruchami okrężnymi tak, aby wymieść resztki jedzenia. Po umyciu zębów konieczne jest wypłukanie ust. Najpierw wodą, a następnie środkiem przeciwbakteryjnym. Taki sposób mycia zębów zapewni świeży oddech, białe, czyste zęby i piękny uśmiech każdego dnia.

Zobacz także:   Leczenie kanałowe jak wygląda

Profilaktyka dbania o zęby

Jeżeli chcemy dbać o zęby, to na samym początku warto pomyśleć o doborze odpowiedniej szczoteczki do mycia zębów. Najlepiej, aby była ona wykonana przez dobrą, wiodącą markę i tym samy niezbyt twarda. Następnie musimy poczytać o prawidłowej technice mycia zębów i stosować się do tych właśnie porad. Gdy to wszystko wykonamy, warto pomyśleć o płynie do płukania ust. Oczywiście jak z pewnością wiemy, nie zastępuje on szczotkowania zębów, a jest jedynie dodatkiem pozwalającym na łatwe usunięcie płytki nazębnej.

Kolejny krok jest szczególnie ważny i powinniśmy przywiązywać do niego dużą wagę: regularne odwiedzanie stomatologa. Nie ma się czego bać! To zwykły, uczuciowy facet, który krzywdy wam nie zrobi, tylko was wzmocni.

Tak więc zacznijcie od właśnie tego i sumiennie wykonujcie swoje obowiązki, cała reszta przyjdzie sama. Stomatologia to dziedzina nauki niezwykle ważna dla nas, ludzi. Warto o tym pamiętać i nie dawać za wygraną. Nie dajmy się znokautować, powalmy przeciwnika na łopatki i dajmy mu do zrozumienia, że to właśnie my jesteśmy górą!

Skontaktuj się z nami:
© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down