Zabiegi

Czyszczenie zębów w Warszawie

Każdy z nas chce zachować piękne i zdrowe zęby jak najdłużej. Dla tego trzeba je myć jak najczęściej.  Jednak z czasem na zębach może gromadzić się nalot (płytka nazębna), której nie można usunąć codziennymi zabiegami higienicznymi.

Szczególnie niebezpieczne jest gromadzenie się osadu poniżej poziomu dziąsła prowadzące do uszkodzenia kostnej podpory zębów. Kamień nazębny w skrajnych przypadkach może doprowadzać do utraty zębów nigdy nie objętych procesem próchnicowym. Krwawiące dziąsła i wzrost ruchomości zębów są często oznakami procesu zapalnego wywołanego gromadzeniem się osadu nad i poddziąsłowego. W takim wypadku warto zwrócić sie do dobrego dentysty, najlepiej na Bemowie, w Niebo-Dent.
 

Wskazania do zabiegu oczyszczenia zębów

Każdy z nas powinien poddawać się tego typu zabiegowi profilaktycznie dwa razy do roku ponieważ domowe zabiegi higieniczne choć decydujące o zdrowiu jamy ustnej nie są doskonałe.

Profesjonalne czyszczenie zębów szczególnie wskazane jest w obszarach wzmożonego gromadzenia się osadu nazębnego, wynikającego z pracy ślinianek głównie w okolicy podjęzykowej, przestrzeniach międzyzębowych związanych ze ścisłym ustawieniem zębów w łuku. Zęby czyszczone z osadu profesjonalnie w gabinecie stomatologicznym rzadziej dotknięte są procesem próchnicowym i stanami zapalnymi przyzębia (paradontozą).

Czyszczenie zębów ma wpływ na eliminacje przykrego zapachu z ust powodowanego często zgromadzoną płytką nazębną.
Zabieg wybielania zębów prawie zawsze należy poprzedzić profesjonalnym czyszczeniem zębów. Obecność uzupełnień protetycznych i aparatów ortodontycznych sprzyja osadzaniu się kamienia nazębnego stąd konieczność częstszych kontroli i zabiegów czyszczenia zębów w gabinecie.

W przypadku obecności osadu czyszczenie zębów jest jednym z pierwszych zabiegów w gabinecie w celu uwidocznienia ubytków próchnicowych i eliminacji stanów zapalnych dziąseł.

 

Usuwanie kamienia nazębnego

Standardowo zabieg rozpoczynamy od mechanicznego usunięcia osadu ultradźwiękami i piaskowaniem. Do płukania kieszonek dziąsłowych stosujemy płyny zawierające środki eliminujące z nich drobnoustroje i resztki osadu.

Polerowanie powierzchni oczyszczonych zębów profesjonalnymi pastami i gumkami opóźnia ponowne osadzanie się osadu. Pokrycie oczyszczonej powierzchni zębów preparatami fluoru zabezpiecza zęby przed rozwojem próchnicy.

Warto jednak zadbać o zęby wcześniej. Wszyscy wiemy jak ważna jest profilaktyka zębów.

 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym Zadzwoń do dentystyNapisz do nas