niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Protezy zębowe Bemowo

Protezy zębowe Bemowo / Warszawa

Protezy zębowe

Protezy zębowe Bemowo stanowią rewolucję w porównaniu do stereotypowych sztucznych szczęk, które mogą wypaść z ust w nieodpowiednim momencie. Dziś protetyka stomatologiczna osiągnęła tak zaawansowany poziom, że nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach zapewnia możliwość całkowitej odbudowy uzębienia, zachowując stabilność sztucznych zębów i doskonale odwzorowując naturalny uśmiech. Jeśli chcesz przekonać się, że protezy zębowe mogą prezentować się naprawdę atrakcyjnie, serdecznie zapraszamy do gabinetu Niebodent na Bemowie.

 

 

Skontaktuj się z nami:
Protezy zębowe

Umów się na wizytę - Protezy zębowe Bemowo / Warszawa

Protezy zębowe to sztuczne uzupełnienia, które mają na celu zastąpienie brakujących zębów i przywrócenie funkcji żucia oraz estetyki uśmiechu.

Istnieją różne rodzaje protez zębowych, w tym protezy całkowite (dla osób bez zębów) oraz protezy częściowe (dla osób, które mają jeszcze niektóre naturalne zęby). Protezy mogą być również wykonywane na różnych podstawach, takich jak akryl, nylon czy metal.

Trwałość protez zębowych zależy od wielu czynników, takich jak materiał, z którego są wykonane, oraz odpowiednia opieka i konserwacja ze strony pacjenta. W ogólności protezy wymagają regularnej kontroli i ewentualnej dostosowywania, aby utrzymać ich funkcjonalność i wygodę.

Wygoda użytkowania protez zębowych może być różna dla różnych osób. W początkowym okresie użytkowania protez może występować pewien dyskomfort lub trudności w adaptacji, ale z czasem większość pacjentów dostosowuje się do protez i korzysta z nich komfortowo.

Pielęgnacja protez zębowych jest kluczowa dla utrzymania ich czystości, trwałości i higieny jamy ustnej. Zaleca się codzienne mycie protez za pomocą specjalnych szczoteczek i płynów do czyszczenia protez, a także regularne usuwanie i czyszczenie protez po posiłkach.

W przypadku protez całkowitych zaleca się ich zdejmowanie na noc w celu odpoczynku dla tkanek jamy ustnej. Natomiast protezy częściowe mogą być noszone przez większość czasu, ale zaleca się ich zdejmowanie na noc również w celu odpoczynku dla naturalnych zębów.

Częstotliwość wymiany protez zębowych zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz od zużycia i stanu protez. Zazwyczaj protezy wymagają wymiany co kilka lat ze względu na naturalne zużycie materiałów oraz ewentualne zmiany w strukturze jamy ustnej.

© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down