niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Czym zajmuje się nowoczesna stomatologia kosmetyczna

Czym zajmuje się nowoczesna stomatologia kosmetyczna
Niebo-dent Bemowo
Skontaktuj się z nami:

Czym zajmuje się nowoczesna stomatologia kosmetyczna

Stomatologia kosmetyczna to we współczesnej medycynie nie tylko wybielanie zębów czy zdejmowanie kamienia ale również zaawansowana protetyka.

Stomatologia kosmetyczna

Era protez znanych z kreskówek, które babcia trzymała na dnie szklanki przy swoim łóżku odchodzi do lamusa zostawiając miejsca nowoczesnym implantom zęba. Implantologia rozwija się od lat 70 ubiegłego wieku i ciągle udoskonala techniki związane ze wstawianiem nowego uzębienia. Implanty zębowe są estetyczne, odporniejsze na bakterie przez co wykluczają możliwość zachorowania na próchnicę. Ich wygląd nie różni się niczym od naturalnych zębów. Implant jest trwalszy od swojego naturalnego odpowiednika a przez to mniej zagrożony na wypadnięcie. Ostatnimi czasy obserwuje się tendencje to zastępowania nawet zdrowych zębów implantami ze względów estetycznych. Należy jednak zwrócić uwagę na ich odpowiednią pielęgnację i higienę jamy ustnej. Powinno się je czyścić tak samo jak zwykłe zęby. Sam zabieg jest bezbolesny i nie nastręcza wielu problemów. Największą barierą w rozwoju popularności implantologii jest cena wstawienia pojedynczego implantu która oscyluje około kilku tysięcy złotych tak więc koszt wstawienia całego uzębienia może osiągać bajońskie sumy dla wielu Polaków.

Nowoczesna protetyka

Nowoczesna protetyka odchodzi od protez zębów zastępując je implantami. Implantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Implant zęba jest mocowany w dziąśle dlatego wygląda jak naturalny ząb.

Zobacz także:   Jak dbać o zęby/profilaktyka zębów

Ceramiczne implanty są trwałe i odporne na działanie bakterii. Należy jednak zwrócić uwagę na ich odpowiednią pielęgnację i regularne kontrole u protetyków. Zabieg jest prosty w wykonaniu i polega na wkręceniu metalowej części w kość szczęki pacjenta. Obecnie cała procedura nie niesie ze sobą żadnego dyskomfortu, ponieważ otrzymuje się znieczulenie miejscowe.  Rana goi się stosunkowo szybko jednak należy wtedy przestrzegać odpowiedniej diety.

Obecnie stosuje się tytanowe śruby mocujące. Ich budowa jest ciągle ulepszana. Tytan jest trwałym materiałem i nie przedostaje się do organizmu, dlatego też implanty zębów są bezpieczne. Protetyka implantami z roku na rok staje się coraz bardziej dostępna dla statystycznego Kowalskiego. Następuje rozwój metod implementacji implantu w tkanki pacjenta czyniąc zabieg coraz mniej problemowym. Współczesna implantologia jest nie tylko stomatologią kosmetyczną ale również szansą dla wielu ludzi na rekonstrukcje zębów oraz przywrócenie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Stomatologia – a kosmetyka

W krajach zachodnich stomatologia jest dużo bardziej popularna niż w Polsce. Dzieje się tak nie tyle dlatego, że usługi stomatologiczne stoją na wyższym poziomie lecz społeczeństwo nie posiada nawyków do korzystania z oferty dentystów.

Zobacz także:   Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Ceny poszczególnych zabiegów takich jak ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe są drogie i często w przychodniach publicznych należy na nie długo czekać. Pozostają więc prywatne praktyki, które mimo wyższych cen oferują profesjonalną obsługę na wysokim standardzie. W wachlarzu usług znajdują się zabiegi leczące uzębienie, zabiegi z zakresu ortodoncji, wstawianie implantów, a także zabiegi kosmetyczne.

Najpopularniejszym z nich jest bleaching czyli profesjonalne wybielanie korony zęba. Efekty są widoczne praktycznie od razu, należy jednak pamiętać, że zęby po takim zabiegu mogą nabyć dużej wrażliwości na zimno lub ciepło. W Warszawie istnieje wiele gabinetów stomatologicznych, jest więc w czym wybierać. Aby wybrać najlepszą ofertę wystarczy poszukać w swoim najbliższym sąsiedztwie kilku przychodni stomatologicznych i porównać ceny. Zwykle jest tak, że większe lecznice są nieco droższe od małych praktyk. Dodatkowo często można trafić na różnego rodzaju promocje takie jak gratisowa kontrola a gabinety mieszczą się w zwykłych lokalach mieszkaniowych blisko dużych osiedli by być bliżej pacjentów.

Skontaktuj się z nami:
© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down