Profilaktyka (skaling, piaskowanie, fluoryzacja) - Warszawa, Bemowo

Profilaktyka stomatologiczna

Zdrowe, zadbane i nieskazitelnie czyste zęby to marzenie każdego. Ale aby takie się stały i pozostały, potrzeba poświęcić higienie jamy ustnej i pielęgnacji zębów odpowiednią ilość czasu oraz regularnie odwiedzać dentystę. Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domowym zaciszu są niezwykle ważne, ale kluczowe znaczenie ma profilaktyka stomatologiczna, niezbędna do utrzymania zębów i jamy ustnej w doskonałej kondycji. Profesjonalne zapobieganie próchnicy zębów, chorób przyzębia i innych problemów pojawiających się w jamie ustnej sprawi, że do późnej starości będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.
Profilaktyka stomatologiczna obejmuje kilka rodzajów zabiegów. Wszystkie je możesz odbyć na Bemowie w Klinice Stomatalogicznej Niebo-Dent.

Piaskowanie


Jednym z zabiegów estetycznych jest piaskowanie. Jego celem jest usunięcie osadów nazębnych i mało estetycznych przebarwień pojawiających się na zębach w wyniku działania czynników zewnętrznych.
Zabieg piaskowania jest całkowicie bezbolesny, a nawet jeśli po jego wykonaniu pojawią się jakiekolwiek podrażnienia, to szybko mijają.

Skaling


Uzupełnieniem piaskowania jest skaling, czyli usuwanie twardych złogów znajdujących się na zębach.
Kamień nazębny może stać się przyczyną wielu problemów, dlatego należy go systematycznie usuwać. Ważnym elementem profilaktyki stomatologicznej jest fluoryzacja. Stosuje się ją w celu zminimalizowania ryzyka pojawienia się próchnicy. Polakierowane fluorem zęby są mocniejsze, odporne na działanie kwasów i licznych bakterii, z którymi na co dzień muszą sobie radzić. Warszawa jest miastem, w którym można doskonale zadbać o zęby. Wszystkie niezbędne zabiegi stomatologiczne wykonacie Państwo w naszej specjalistycznej klinice, znajdującej się w dzielnicy Bemowo.

Profilaktyka jest bardzo ważna, lecz nie każdy ma "mocne zęby. W takim przypadku ważne są zabiegi.

 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym Zadzwoń do dentystyNapisz do nas