Leczenie kanałowe jak wygląda

Leczenie kanałowe zębów nazywa się fachowo endodoncją. Często budzi u pacjentów lęk i wiele obaw. Czy słusznie?

Kiedy miazga zęba ulega nieodwracalnemu stanowi zapalnemu, konieczne staje się leczenie kanałowe. Jak wygląda taka procedura medyczna i jaki ma przebieg? Toczona procesem zapalnym miazga zęba jest strukturą odpowiedzialną za ukrwienie oraz unerwienie zęba.

W pierwszej kolejności stomatolog podaje pacjentowi znieczulenie, dzięki czemu podczas zabiegu nie odczuwa on dolegliwości bólowych. Kiedy znieczulenie zaczyna działać, stomatolog dokonuje usunięcia miazgi.

Następnie opracowuje otwarty kanał (czyli udrażnia go) i wypełnia materiałem stomatologicznym (najczęściej gutaperką) i pastą uszczelniającą.

Wypełnienie jest ostatnim etapem leczenia. Mimo że leczenie kanałowe czyni ząb martwym, pozwala uchronić go przed ekstrakcją, czyli wyrwaniem. Poziom skomplikowania i długość leczenia kanałowego zależy w dużej mierzy od liczby kanałów zębowych i ich anatomicznej budowy. Dzięki zastosowaniu znieczulenia i nowoczesnych narzędzi doświadczony stomatolog wykonuje zabieg w sposób bezbolesny dla pacjenta.

Gabinet Niebo-dent w procedurze leczenia kanałowego stosuje mikroskop operacyjny, co pozwala w perfekcyjny sposób uwidocznić miejsca niedostępne dla tzw. gołego oka i czyni leczenie jeszcze bardziej sprawnym i bezpiecznym. Mikroskop używany przez stomatologa jest sprzętem o dużym zaawansowaniu technologicznym i znacznie poprawia jakość oferowanych usług oraz komfort pacjenta.

 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym Zadzwoń do dentystyNapisz do nas