Jak często i kiedy myć zęby

Odpowiednia higiena osobista to podstawa w codziennej pielęgnacji. Do jej elementów należy między innymi kąpiel, a także mycie zębów.

Mycie zębów to proces wieloetapowy, do którego niezbędne są takie akcesoria, jak szczoteczka oraz pasta. Do odpowiedniej higieny jamy ustnej można używać również różnego typu płynów oczyszczających. Pierwszą zasadą dotyczącą mycia zębów jest częstość.
 

Kiedy myć zęby?

Przede wszystkim rano i wieczorem. Rano nasz oddech jest nieświeży, szczotkowanie zębów jest jedną z podstawowych czynności w higienie porannej. Wieczorem natomiast należy oczyścić zęby z różnego typu drobinek jedzenia, które spożywaliśmy przez cały dzień.
 

Jak często myć zęby?

Dla największej higieny jamy ustnej zęby powinny być myte po każdym posiłku tak, aby zachować świeżość i czystość przez cały czas.

Mycie zębów składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wypłukanie ust, dzięki czemu pozbywamy się drobinek z jamy ustnej. Następnie zęby powinny być szczotkowane przynajmniej przez 3 do 5 minut. Szczotkowanie wykonuje się ruchami okrężnymi tak, aby wymieść resztki jedzenia. Po umyciu zębów konieczne jest wypłukanie ust. Najpierw wodą, a następnie środkiem przeciwbakteryjnym. Taki sposób mycia zębów zapewni świeży oddech, białe, czyste zęby i piękny uśmiech każdego dnia.

 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym Zadzwoń do dentystyNapisz do nas