Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

 

Leczenie kanałowe (endodoncja) to dział stomatologii poświęcony leczeniu zębów w obszarze ich korzeni. W części korony i całych korzeniach zęba znajduje wrażliwa tkanka nazywana miazgą.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu tej części zęba i zastąpieniu jej materiałem stomatologicznym. Warszawa, a w szczególności Bemowo jest miejscem gdzie jakość leczenia stomatologicznego jest na bardzo wysokim poziomie. Leczenie kanałowe  szczególnie spośród wielu dyscyplin stomatologicznych  wymaga użycia zaawansowanego technologicznie sprzętu jakim jest mikroskop operacyjny. Dzięki mikroskopowi dentysta jest w stanie, jak najszybciej i najdokładniej usunąć nerwy. Tego typu zabieg wykonany pod znieczuleniem oraz przy użyciu mikroskopu zapewnia maksymalny komfort dla pacjenta oraz minimum bólu.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem przynosi wiele korzyści dla lekarza i pacjenta. Powiększenie pola obserwacji pozwala na leczenie zębów w niedostępnych dla oka lekarza obszarach. Usuwanie miazgi odbywa się pod pełną kontrolą. Pacjent zyskuje możliwość najlepszego leczenia kanałowego.

Miło nam oznajmić że, Bemowo jako prężnie rozwijająca się część Warszawy z dużą ilością mieszkańców od niedawna posiada jeszcze jeden gabinet posiadający na swym wyposażeniu mikroskop operacyjny do leczenia zębów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w NIEBO-DENT pozwala na dotarcie do głównych i dodatkowych kanałów w zębach pacjentów. W pewnych przypadkach możemy również usunąć narzędzia złamane, przez innych dentystów, w świetle kanału zęba uniemożliwiające jego prawidłowe leczenie. Zapraszamy wszystkich a szczególnie mieszkańców dzielnicy Bemowo do skorzystania z naszej pomocy.

Cennik usług z zakresu endodoncji jest dostępny na naszej stronie internetowej.