niebodent stomatolog
ZADZWOŃ Umów wizytę

Jak wygląda zakładanie implantów

Jak wygląda zakładanie implantów
Niebo-dent Bemowo
Skontaktuj się z nami:

Jak wygląda zakładanie implantów

Zakładanie implantów zębowych jest aktualnie najtrwalszą i skutkującą najlepszym efektem wizualną metodą uzupełniania luk w uzębieniu. Pośród niekwestionowanych zalet implantów wymienić można między innymi minimalizację zaniku kości, do której dochodzi po utracie czy usunięciu zęba, brak potrzeby opracowywania sąsiadujących zębów (nie ma konieczności szlifowania ich), stabilność i doskonałą jakość odbudowy oraz pełne przywrócenie funkcji naturalnego zęba. Najlepszymi  dentystami i ortodontami na Bemowie są specjaliści z Niebo-Dent.

Wielu pacjentów zastanawia się, jak wygląda zakładanie implantów. Możliwość wszczepienia implantu w kość szczęki uzależniona jej od osobniczych cech i predyspozycji konkretnej osoby. Dzięki wykonaniu implantów ze specjalnego stopu tytanu odsetek odrzucenia implantów jest marginalnie niski.
A implant posłuży na lata. Na wiele lat.

Pierwszy etap zabiegu - czyli przecięcie dziąsła i wkręcenie implantu - trwa około 20 minut a dzięki zastosowaniu skutecznych znieczuleń jest bezbolesny dla pacjenta. Przed jego rozpoczęciem wykonywane jest trójwymiarowe zdjęcie CBCT, co decyduje o wyborze sposobu leczenia.

Do drugiego etapu przejść można po wygojeniu implantu i polega na wkręceniu na implant większej śruby i odbudowie brzegów dziąsła.

Ostatni etap to praca protetyczna, dzięki której stomatolog osiąga finalny efekt. Kiedy implant się wygoi, zakładany jest na niego most lub pojedyncza korona. Implanty są także bardzo dobrą bazą dla protez ruchomych. Wybór implantu i sposobu leczenia uzależniony jest od kilku czynników, takich jak stan ogólny pacjenta, liczba zębów do uzupełnienia oraz stanu w jakim jest tkanka kostna.

Zobacz także:   Trwałość implantów stomatologicznych
Skontaktuj się z nami:
© 2024 Niebodent.pl
PROJEKT I WYKONANIE Nowoczesne strony FISITE.PL
Umów wizytę
Pokaż na mapie
chevron-down