Stomatologiczne implanty zębów - Warszawa, Bemowo

Utrata zęba wiąże się z wieloma zmianami pod danym zębem i w jego okolicy. Brak zęba, poza estetycznym defektem, powoduje przesunięcie zębów sąsiadujących z luką. Największym problemem jest jednak zanik kości nieobciążonej pod względem funkcji. Implanty stomatologiczne są dziś najlepszą metodą stosowaną w przypadku utraty zębów. Warszawa i Bemowo są miejscem gdzie nowoczesne leczenie stomatologiczne z użyciem implantów jest już standardem. Implanty dentystyczne pozwalają na wysoki komfort pacjentów poddanych tej metodzie leczenia, zbliżony do posiadania własnych, naturalnych zębów.

implant

Nowoczesne implanty dentystyczne

Implanty stomatologiczne zapewniają nie tylko powrót do ładnego uśmiechu, ale również pozwalają odstawić mniej estetyczną i niewygodną protezę w przypadku brakujących zębów. Kolejna zaleta jest taka, że zastosowanie implantów pozwala zachować pozostałe zdrowe zęby bez niszczenia ich na potrzeby odbudowy protetycznej dla brakujących zębów. Cały zabieg polega na zastępowaniu brakujących zębów implantami zębowymi, wszczepianymi w kość szczęki. Implanty dentystyczne spełniają tę samą rolę co korzenie prawdziwych zębów, mocno utrzymując sztuczny ząb w szczęce. Zazwyczaj implanty zrobione są ze specjalnego stopu na bazie tytanu, dlatego poziom osteointegracji (złączenia z kością) wynosi aż 95-98 procent, co prawie wyklucza możliwość odrzucenia. Warto wiedzieć, że jakość i wynik leczenia zależy od jakości implanta i doświadczenia lekarza-implantologa. Dlatego przed zabiegiem nasi pacjenci są dokładnie zbadani – dostają skierowanie na zdjęcie trójwymiarowe CBCT. Monitoring stanu zdrowia pacjenta decyduje o wyborze sposobów leczenia i użyciu odpowiednio dobranych środków farmakologicznych. Zabieg wszczepienia implantu zajmuje około 20 minut. Nowoczesne środki znieczulające pomagają praktycznie zupełnie wyeliminować ból z tego procesu. W przypadkach zaniku kostnego niedobór kości można uzupełnić stosując nowoczesne materiały i metody. Po zagojeniu się implantu, zakłada się na niego pojedynczą koronę albo most. Implanty służą dłużej niż mosty zębowe i zęby pod koroną. Implant niczym nie różni się od prawdziwego zęba i nie wywołuje żadnego dyskomfortu.

W jakich przypadkach zalecane są implantacje zębów?

1. Kiedy brakuje jednego zęba, dwóch, trzech zębów pod rząd, a sąsiednie zęby są zdrowe. Zabieg implantacji ratuje sąsiednie zdrowe zęby przed niszczeniem ich pod korony.

2. Brakuje ostatnich zębów w rzędzie.

3. Całkowite bezzębie.

Rodzaje implantacji:

Wybór implanta i sposób implantacji zależy od stanu tkanki kostnej, ilości brakujących zębów, a także stanu ogólnego pacjenta. Zabieg implantacji można przeprowadzić jako implantację natychmiastową albo implantację odroczoną. Metoda klasyczna polega na wszczepieniu implanta zębowego po 2-3 miesiącach od usunięcia zęba w żuchwie i 3-4 miesiącach w szczęce. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesne implanty znanych firm, takich jak Astra Tech, Nobel Biokar, 3I. Możliwe jest wszczepienie kilku implantów podczas jednej wizytę. To metoda najbardziej optymalnego i szybkiego rozwiązania problemu brakujących zębów.

Ile kosztuje implant zęba?

Koszt implantu stomatologicznego jest wyższy niż tradycyjne metody protetyczne, jednak efekt wart jest swojej ceny. Z cenami za usługę z badaniami kwalifikacyjnymi można zapoznać się w naszym gabinecie.

 

 Przed założeniem implanta  implant po wstawieniu

Przed leczeniem

Po leczeniu